Cildiniz İçin En İyisi

Buz Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, istenmeyen vücut kıllarını azaltmak veya tamamen yok etmek için kullanılan etkili bir kozmetik tedavi yöntemidir. Bu yöntemde, yoğun ve odaklanmış bir lazer ışığı kullanılarak kıl kökleri hedef alınır.

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyonun nasıl ve ne şekilde yapılacağı ilk defa hizmetimizi tercih edeceklerin cevap alması gereken bir durumdur. İğneli Lazer Epilasyonun salonumuzca gerçekleşen aşamalarından ilki yöntem belirlemek için kıl köklerinin incelenmesidir.

by magic touch buz lazer epilasyon
By Magic Touch

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Salonumuzda buz lazer epilasyonları 8 seanslık periyotlar halinde uygulanır. Bu epilasyon yöntemi, lazer ışınlarının vücuttaki kıl köklerine temas etmesiyle gerçekleştirilir. Buz lazer uygulaması sırasında acı hissini minimuma indirmek için soğutma özelliği aktif hale getirilir.

Bu sayede ekibimiz, daha konforlu ve rahatsızlık vermeyen bir uygulama gerçekleştirir. Lazer ışınları kıl köklerine gönderilirken uygulama yapılan bölgeye masaj yapma özelliğine de sahiptir. Cihazın lazer ışınları, kıl köklerindeki pigmentlere müdahale ederek köklerin yok olmasını sağlar. Sadece kıl köklerine etki ettiği için vücudun diğer bölgelerinde tahrişe neden olmaz.

Buz Lazer Epilasyon

Pratik ve Etkili Çözüm

Buz lazer epilasyonun etkili olabilmesi için işlem öncesinde ağda, cımbız veya epilatör gibi kıl köklerini ciltten çıkaran yöntemlerden kaçınılmalıdır. Buz lazer epilasyon, kıl köklerini hedef alarak çalıştığı için bu yöntemlerle kıl kökleri etkilenmiş olabilir ve tedavi sonucu etkisiz kalabilir. Buz lazer epilasyonun yaygın uygulandığı bölgeler arasında bacaklar, koltuk altı, yüz, kollar ve bikini bölgesi bulunur. Ancak, bu işlem hassas bölgelerde dikkatli bir şekilde yapılmalıdır ve uzman bir profesyonel tarafından gerçekleştirilmelidir.
Beyaz gömlek giymiş, rahat bir sandalyede oturan ve bacaklarını uzatmış bir kadın
Beyaz arka plan önünde pürüzsüz ve bakımlı kadın bacakları.
Gözlük takan bir estetisyen, bir kadına buz lazer epilasyon tedavisi uyguluyor.
Bir estetisyen, bir kadının karnına buz lazer epilasyon tedavisi uyguluyor.
Gözlük takan bir estetisyen, bir kadının koluna buz lazer epilasyon tedavisi uyguluyor.
Gözlük takan bir estetisyen, bir kadına buz lazer epilasyon tedavisi uyguluyor ve gülümsüyor.

Buz Lazer Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bu alanda bulabilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyon, lazer ışınlarını kullanarak istenmeyen tüyleri kalıcı olarak azaltmayı veya yok etmeyi amaçlayan bir epilasyon yöntemidir. Bu yöntemde, cildi soğutarak tedavi süresince maksimum konfor sağlanır.
Buz lazer, melanin pigmentine odaklanır ve lazer ışınlarıyla kök hücreleri hedef alır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi soğutulur, bu da acıyı ve yan etkileri minimalize eder.
Bu yöntem daha az ağrılıdır, ciltte tahriş olasılığını azaltır ve daha hızlı bir tedavi süreci sunar. Ayrıca tüm cilt tipleri için uygundur ve kısa sürede etkili sonuçlar verir.
Buz Lazer, vücudun hemen hemen her bölgesinde uygulanabilir, özellikle yüz, bacaklar, kollar, sırt ve bikini bölgesi gibi alanlarda tercih edilir.
Genellikle hafif kızarıklık ve şişlik gibi geçici yan etkiler görülebilir, ancak bu etkiler kısa sürede geçer. Cilt tipine ve tedavi edilen bölgenin hassasiyetine bağlı olarak değişebilir.
Tedavi süresi kişinin tüy yoğunluğuna, tedavi edilen alanın büyüklüğüne ve tüylerin rengine bağlı olarak değişir. Genellikle 6-8 seans arasında etkili sonuçlar elde edilir.

“GÜZELLİK TESADÜF DEĞİLDİR”

By Magic Touch Ailesi Olarak Profesyonel kadromuz ve kalite odaklı hizmet anlayışımızla daima yanınızdayız!

 ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

“BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ”